LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – DO DZIEŁA!

CZERWIEC 2023

Od czerwca w naszej szkole wykorzystujemy nowy sprzęt zakupiony w ramach programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości”. Największą popularnością cieszy się aparat fotograficzny (Lustrzanka Canon EOS 250D + 18-55mm IS STM), dzięki któremu mogliśmy uwiecznić m. in. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
Aparat był również wykorzystywany podczas spacerów – uczniowie ćwiczyli jak w prawidłowy sposób używać aparatu i samodzielnie robić zdjęcia – zarówno sobie jak i otaczającej ich przyrody.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

WRZESIEŃ 2023

W dniu 21 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na integracyjną wycieczkę na Stare Wierchy. Dzięki Lustrzance Canon zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości, mamy wiele wspaniałych zdjęć wykonanych przez naszych młodych fotografów.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

PAŹDZIERNIK 2023

Uczniowie szkoły Niebieska Kokardka zamienili się 26.10.2023 r. w cukierników i dzięki sprzętowi kuchennemu tj. planetarnemu robotowi kuchennemu Bosh i kuchence z piekarnikiem elektrycznym Gorenje, pozyskanymi w ramach inicjatywy edukacyjnej MEiN „Laboratoria Przyszłości”, przygotowali pyszne ciasto marchewkowe. Dzieci nie tylko ćwiczyły w praktyce umiejętność wypieku słodkiej przekąski, ale także współpracę w grupie, planowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

LISTOPAD 2023

 

Dnia 10.11.2023 r. odbył się w nasze szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie pięknie odśpiewali Hymn Polski i recytowali wierszyki. Dzięki sprzętowi fotograficznemu (aparat fotograficzny, statyw, softbox) pozyskanemu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, mogliśmy uwiecznić w formie filmu całą akademię, a po uroczystości, dzieci mogły próbować swoich sił w robieniu pamiątkowych zdjęć.

Dnia 29.11.2023 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb stawiali pierwsze kroki w programowaniu przy pomocy klocków LEGO® Education SPIKE™ Essential zakupionych dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.
LEGO® Education SPIKE™ Essential to ciekawy sposób na praktyczną naukę przedmiotów ścisłych dla uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej. Zestaw jest częścią systemu nauczania LEGO i bazuje na zabawie oraz opowiadaniu historii. W ten sposób zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierając rozwój społeczno-emocjonalny.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

Grudzień 2023

 

Miesiąc grudzień obfitował w wydarzenia, w których wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości”.

6 grudnia naszą szkołę i przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, który wraz ze swoją Pomocnicą, rozdał dzieciom cały worek prezentów. Podczas spotkania z wyczekiwanym przez cały rok Gościem, uczniowie szkoły wykonali za pomocą aparatu cyfrowego (Lustrzanka Canon EOS 250D + 18-55mm IS STM) serię pamiątkowych zdjęć.
Również w dniu 6 grudnia, uczniowie szkoły Niebieska Kokardka upiekli pyszne gofry. Do wykonania tej słodkiej przekąski wykorzystano sprzęt kuchenny tj. planetarny robot kuchenny Bosh i opiekacz TEFAL SW 701110 Multiplates Snack XL 2w1, nabytych w ramach inicjatywy edukacyjnej MEiN „Laboratoria Przyszłości”.

Grudzień to również idealny czas na pieczenie pierniczków. Uczniowie kl. Va z wielkim zaangażowaniem ugniatali, wałkowali ciasto oraz wykrawali ciasteczka, a po ich upieczeniu w piekarniku zakupionym dzięki „Laboratoriom Przyszłości”, dekorowali je lukrem i kolorowymi posypkami.

22 grudnia zorganizowano uroczyste Spotkanie Bożonarodzeniowe z rodzicami naszych uczniów. Podopieczni szkoły podstawowej i klasy „O” z przedszkola „Niebieska Kokardka”, przygotowali wyjątkowy występ artystyczny, na którym zaprezentowali m. in. świąteczne wierszyki, kolędy, pastorałki i piosenki „pokazywanki”. Dzięki aparatowi fotograficznemu pozyskanemu w ramach programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości”, mogliśmy uwiecznić to wydarzenie w formie zdjęć.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za ich obecność, a dzieciom gratulujemy wspaniałych wystąpień! Dziękujemy również wszystkim terapeutom, nauczycielom i specjalistom, którzy wsparli młodych artystów i pomogli przygotować piękne przedstawienie.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

Styczeń 2023

W dniu 3 stycznia zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie kibicowali polskim skoczkom narciarskim podczas ich występu w Innsbrucku w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Było malowanie twarzy i sportowe przyśpiewki. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych dzięki Lustrzance Canon zakupionej w ramach programu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości.

 

Światowy Dzień Pizzy przypadający 17 stycznia to święto celebrowane głównie w słonecznej Italii, a zwłaszcza w Neapolu, jednak danie to jest znane i lubiane niemal w każdym zakątku świata. Miłośnikami tego specjału są również uczniowie „Niebieskiej Kokardki”, więc chętnie przyłączyli się do świętowania i przygotowali własne pizze z różnymi dodatkami. Do upieczenia tych smakowitych placów wykorzystano kuchenkę z piekarnikiem elektrycznym Gorenje, pozyskaną w ramach inicjatywy edukacyjnej MEiN „Laboratoria Przyszłości”.

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci

Nasze wartości w Niebieskiej Kokardce

Bezpieczeństwo

Chronimy, zapobiegamy i zapewniamy bezpieczeństwo naszym podopiecznym. Bezpieczeństwo to wartość nadrzędna, ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe i ufne oraz spokojni rodzice.

Etyka

Pod względem etycznym, traktujemy dziecko „na równi” z dorosłym. Robimy to tak, aby mu nie szkodzić, a zmniejszać dolegliwości i łagodzić skutki zaburzeń rozwojowych. Indywidualizujemy swoje podejście, by zwiększyć efektywność terapii oraz komfort dziecka.

Autorytet

Demonstrujemy i promujemy wartości pozytywne, cele i standardy, nadając kierunek rozwoju dziecka oraz budząc entuzjazm i nadzieję na lepszą przyszłość. Poprzez budowanie pozytywnej relacji, nauczyciel staje się autorytetem.

Godność

Zwracamy szczególną uwagę na poszanowanie godności dziecka, uwzględniając kontekst rodzinny i rozwojowy. Promujemy podejście podmiotowe wobec dziecka. Wszystkie oddziaływania wobec dziecka, odbywają się za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

Odpowiedzialność

W sposób odpowiedzialny pomagamy w zaspokojeniu indywidualnych potrzeb terapeutycznych, edukacyjnych i rozwojowych, przez oddziaływanie w sposób zróżnicowany, za pomocą wielu metod i technik. Wpajamy dzieciom zasady ogólnie przyjęte przez społeczeństwo.

Tolerancja

Podejmujemy wyzwania wynikające z niepowtarzalności dziecka oraz systemu w jakim żyje. Umożliwiamy wyzwolenie i rozwój jego indywidualnego, niepowtarzalnego potencjału. Wszystko to poprzez życzliwość i empatię, które mogą zjednać dzieci, najbardziej zbuntowane lub zamknięte w sobie.

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy