krótka historia o Niebieskiej Kokardce – przedszkolu i szkole dla dzieci z autyzmem w Nowym Targu

Nasza placówka funkcjonuje od 01.09.2016 roku. Dedykowana dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w wieku od 2,5 do 9 roku życia (przedszkole) oraz dzieciom w wieku szkolnym (szkoła podstawowa), posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm, lub niepełnosprawności sprzężone.

Naszą misją jest rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz społecznych naszych podopiecznych, realizowane poprzez szeroko rozumianą terapię.

Placówkę współtworzyła Iwona Jurusz – Sakran dla swojego autystycznego syna Aronka. Mając na uwadze trudności swojego dziecka  oraz to, że w pobliżu nie ma takiej placówki, z pomocą przyjaciół i zaangażowanej kadry, udało się otworzyć przedszkole dla 8 dzieci.

Muszę dodać, że nie obyło się to bez problemów, ale na szczęście to już historia…

Po dwóch latach funkcjonowania przedszkola, okazało się, że potrzeba otworzyć szkołę dla najstarszego podopiecznego, który musi kontynuować naukę w 1 klasie. I tak, dla jednego dziecka zdecydowaliśmy otworzyć szkołę. Do tego ucznia dołączyło dwoje innych, z poza placówki. Więc mieliśmy 1 klasę złożoną z 3 uczniów.

Dziś mamy 10 uczniów. Warunki, jakie mają zapewnione, pozwalają im na zrównoważony rozwój.

Pierwszeństwo przyjęcia do szkoły mają nasze przedszkolaki. W miarę wolnych miejsc przyjmujemy dzieci z innych placówek.

Cieszymy się z tego bardzo, że Rodzice nam ufają!!!

Iwona Ruchała

Nasza oferta

Z dużą troską tworzymy miejsca, w których dzieci mogą rozwijać swój potencjał, pomimo problemów, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Intensywna terapia daje dużą szansę na samodzielność w dorosłym życiu. Chcemy pomóc naszym wychowankom przejść tę drogę do dorosłości. Jesteśmy pełni nadziei, że nam się to uda!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !!!

Przedszkole

Dla dzieci w wieku 2,5  do 9 lat

Szkoła

Dla uczniów w wieku od 9 lat

Gabinet

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Nasza oferta

Z dużą troską tworzymy miejsca, w których dzieci mogą rozwijać swój potencjał, pomimo problemów, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Intensywna terapia daje dużą szansę na samodzielność w dorosłym życiu. Chcemy pomóc naszym wychowankom przejść tę drogę do dorosłości. Jesteśmy pełni nadziei, że nam się to uda!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !!!

Przedszkole

Dla dzieci w wieku 2,5 do 9 lat

Szkoła

Dla uczniów w wieku 7 lat

Gabinet

Dla młodzieży i dorosłych

Nasze doświadczenie

Nasza kadra

Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę, która sumiennie z wielkim sercem i zaangażowaniem, prowadzi terapię dla naszych dzieci.

Dla kogo jesteśmy

Posiadamy 3-letnie doświadczenie w terapii dzieci z autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami.

Zajęcia w szkole

Zajęcia realizowane zgodnie z podstawą programową szkoły podstawowej, opierają się przede wszystkim na kształtowaniu umiejętności szkolnych.

Zajęcia w przedszkolu

Zajęcia realizowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, opierają się przede wszystkim na kształtowaniu umiejętności przedszkolnych.

Fotogaleria przedszkola i szkoły dla dzieci z autyzmem

Zapraszamy do galerii zdjęć z życia przedszkola i szkoły !

Galeria przedszkola
GALERIA SZKOŁY
Zobacz galerię przedszkola
Zobacz galerię szkoły

Opinie o nas

„Jestem przekonana, że Niebieska Kokardka jest jedyna szkołą z ”prawdziwego zdarzenia”, dla dzieci ze spektrum autyzmu na całym Podhalu oraz w jego okolicach. Kadra opiekująca się moim synem, jest wyspecjalizowana, wykształcona, ma doświadczenie i nie jest mu obce zagadnienie autyzmu. ”Nasi” Terapeuci wykazują się ogromnym zaangażowaniem, realizowaniem zamierzonych celów, można odczuć, że wkładają swoje serce w powierzoną im rolę. Ważnym aspektem również, jest fakt, prawdziwej współpracy pomiędzy rodzicem a terapeutami, nie zamiatają problemów pod dywan, nie udają, że nie ma trudności. Wspólnie szukamy rozwiązań na ”lepsze jutro””.

Bernadetta Jarząbek
Zakopane

„Jesteście wspaniali, wasze przedszkole jak i szkoła to cudowni terapeuci, którzy współpracują z rodzicami, są zawsze do naszej dyspozycji. Nasze dziecko poczyniło niesamowite postępy, dzięki kadrze Niebieskiej Kokardki. Są to naprawdę wspaniali ludzie, ciepli życzliwi. Klimat w przedszkolu i szkole jest ciepły. Na pierwszym miejscu jest dziecko i jego potrzeby. Dzieci są zabierane do restauracji, kina, parku rozrywki, robią zakupy, robią sałatki owocowe, kanapki pod okiem terapeutów. Są codzienne spacery. Z czystym sumieniem polecam jako mama. Pozdrawiamy i tęsknimy. Dyrekcja staje na wysokości zadania zawsze można liczyć”.

Danuta Bury
Nowy Targ

„To są wspaniali terapeuci polecam. Jesteśmy bardzo wdzięczni Niebieskiej Kokardce, brawo dla super terapeutów za ich wspaniałe wsparcie dla naszych dzieci oraz dla nas. Bardzo dziękujemy!”

Jacek Bury
Nowy Targ

„Szkoła Niebieska Kokardka jest bardzo dobrym miejscem dla dzieci zmagających się z autyzmem, gdyż pracują tam niesamowici ludzie, którzy swoim profesjonalnym podejściem i zaangażowaniem potrafią pomóc tym dzieciom oraz wesprzeć ich rodziców w trudnych chwilach.”

Elżbieta i Marcin Żółtek
Nowy Targ