Autyzm – Dla kogo jest nasza szkoła w Nowym Targu

Dysponujemy ośmioma salami terapeutycznymi,  gabinetami logopedycznymi, gabinetami do zajęć indywidualnych oraz salą integracji sensorycznej.

W placówce realizowany jest blok zajęć szkolnych dostosowany do potrzeb i możliwości naszych uczniów, uwzględniający podstawę programową szkoły podstawowej.

Każda czteroosobowa klasa prowadzona jest przez dwóch nauczycieli specjalistów, co zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka i sprzyjające warunki rozwoju.

Wzajemna współpraca terapeutów gwarantuje kompleksowe wsparcie dziecka. Dla każdego dziecka tworzony jest Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny (IPET).

W ramach pobytu zapewniamy dzieciom wyżywienie w formie 4 posiłków, dostarczanych przez firmę cateringową.

Rodzice naszych uczniów we współpracy z zespołem uczestniczą w terapii dziecka. Jesteśmy także otwarci na współpracę z innymi specjalistami pracującymi z uczniami.

Warunkiem koniecznym do przyjęcia jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Zapraszamy:

  • uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,

  • uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną,

  • uczniów z zaburzeniami zachowania,

  • uczniów z innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Dla zainteresowanych rodziców przewidujemy możliwość konsultacji lekarskich, dietetycznych oraz badań psychologicznych.

Opłaty w szkole

  • czesne płatne jest 12 miesięcy w roku,

  • wpisowe – 0 zł

  • czesne 450 zł/miesiąc dla dzieci przechodzących do szkoły z naszego przedszkola,

  • czesne 480 zł/miesiąc dla dzieci przychodzących z innych placówek,

  • dzienna stawka żywieniowa (dla dzieci korzystających z cateringu) -14 zł,

  • ubezpieczenie NW- 50 zł/rok.

Nasze wartości w Niebieskiej Kokardce

Bezpieczeństwo

Chronimy, zapobiegamy i zapewniamy bezpieczeństwo naszym podopiecznym. Bezpieczeństwo to wartość nadrzędna, ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe i ufne oraz spokojni rodzice.

Etyka

Pod względem etycznym, traktujemy dziecko „na równi” z dorosłym. Robimy to tak, aby mu nie szkodzić, a zmniejszać dolegliwości i łagodzić skutki zaburzeń rozwojowych. Indywidualizujemy swoje podejście, by zwiększyć efektywność terapii oraz komfort dziecka.

Autorytet

Demonstrujemy i promujemy wartości pozytywne, cele i standardy, nadając kierunek rozwoju dziecka oraz budząc entuzjazm i nadzieję na lepszą przyszłość. Poprzez budowanie pozytywnej relacji, nauczyciel staje się autorytetem.

Godność

Zwracamy szczególną uwagę na poszanowanie godności dziecka, uwzględniając kontekst rodzinny i rozwojowy. Promujemy podejście podmiotowe wobec dziecka. Wszystkie oddziaływania wobec dziecka, odbywają się za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

Odpowiedzialność

W sposób odpowiedzialny pomagamy w zaspokojeniu indywidualnych potrzeb terapeutycznych, edukacyjnych i rozwojowych, przez oddziaływanie w sposób zróżnicowany, za pomocą wielu metod i technik. Wpajamy dzieciom zasady ogólnie przyjęte przez społeczeństwo.

Tolerancja

Podejmujemy wyzwania wynikające z niepowtarzalności dziecka oraz systemu w jakim żyje. Umożliwiamy wyzwolenie i rozwój jego indywidualnego, niepowtarzalnego potencjału. Wszystko to poprzez życzliwość i empatię, które mogą zjednać dzieci, najbardziej zbuntowane lub zamknięte w sobie.

Fotogaleria przedszkola i szkoły dla dzieci z autyzmem

Zapraszamy do galerii zdjęć z życia przedszkola i szkoły !

Galeria przedszkola
GALERIA SZKOŁY
Zobacz galerię przedszkola
Zobacz galerię szkoły

Opinie o nas

„Jestem przekonana, że Niebieska Kokardka jest jedyna szkołą z ”prawdziwego zdarzenia”, dla dzieci ze spektrum autyzmu na całym Podhalu oraz w jego okolicach. Kadra opiekująca się moim synem, jest wyspecjalizowana, wykształcona, ma doświadczenie i nie jest mu obce zagadnienie autyzmu. ”Nasi” Terapeuci wykazują się ogromnym zaangażowaniem, realizowaniem zamierzonych celów, można odczuć, że wkładają swoje serce w powierzoną im rolę. Ważnym aspektem również, jest fakt, prawdziwej współpracy pomiędzy rodzicem a terapeutami, nie zamiatają problemów pod dywan, nie udają, że nie ma trudności. Wspólnie szukamy rozwiązań na ”lepsze jutro””.

Bernadetta Jarząbek
Zakopane

„Jesteście wspaniali, wasze przedszkole jak i szkoła to cudowni terapeuci, którzy współpracują z rodzicami, są zawsze do naszej dyspozycji. Nasze dziecko poczyniło niesamowite postępy, dzięki kadrze Niebieskiej Kokardki. Są to naprawdę wspaniali ludzie, ciepli życzliwi. Klimat w przedszkolu i szkole jest ciepły. Na pierwszym miejscu jest dziecko i jego potrzeby. Dzieci są zabierane do restauracji, kina, parku rozrywki, robią zakupy, robią sałatki owocowe, kanapki pod okiem terapeutów. Są codzienne spacery. Z czystym sumieniem polecam jako mama. Pozdrawiamy i tęsknimy. Dyrekcja staje na wysokości zadania zawsze można liczyć”.

Danuta Bury
Nowy Targ

„To są wspaniali terapeuci polecam. Jesteśmy bardzo wdzięczni Niebieskiej Kokardce, brawo dla super terapeutów za ich wspaniałe wsparcie dla naszych dzieci oraz dla nas. Bardzo dziękujemy!”

Jacek Bury
Nowy Targ

„Szkoła Niebieska Kokardka jest bardzo dobrym miejscem dla dzieci zmagających się z autyzmem, gdyż pracują tam niesamowici ludzie, którzy swoim profesjonalnym podejściem i zaangażowaniem potrafią pomóc tym dzieciom oraz wesprzeć ich rodziców w trudnych chwilach.”

Elżbieta i Marcin Żółtek
Nowy Targ

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy