O przedszkolu

Niebieska Kokardka to Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Znajduje się w bardzo dobrze skomunikowanej części Nowego Targu przy Al. Tysiąclecia 115 (za zjazdem z Ronda Jana Pawła II w kierunku Waksmundu).

Dysponujemy pięcioma salami terapeutycznymi, gabinetami logopedycznymi, gabinetami do zajęć indywidualnych oraz Salą Integracji Sensorycznej. W placówce realizowany jest specjalny blok zajęć przedszkolnych dostosowany do potrzeb i możliwości naszych podopiecznych, uwzględniający podstawę programową wychowania przedszkolnego. Każda czteroosobowa grupa terapeutyczna prowadzona jest przez dwóch specjalistów, co zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka i sprzyjające warunki rozwoju. Wzajemna współpraca terapeutów gwarantuje kompleksowe wsparcie dziecka. Dla każdego dziecka tworzony jest Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny (IPET). Przedszkole dysponuje dużym ogrodem, w którym powstanie plac zabaw dla dzieci. Istnieje możliwość parkowania przed budynkiem. 

W ramach pobytu zapewniamy dzieciom wyżywienie w formie 4 posiłków, dostarczanych przez firmę cateringową.Dla każdego dziecka zgłaszającego się do naszej placówki przewidziany jest indywidualnie uzgodniony z rodzicami okres adaptacyjny. Rodzice naszych podopiecznych we współpracy z zespołem uczestniczą w terapii dziecka. Jesteśmy także otwarci na współpracę z innymi specjalistami pracującymi z dziećmi.

Dla zainteresowanych rodziców przewidujemy możliwość konsultacji lekarskich, dietetycznych oraz badań psychologicznych.

Partnerzy